Община Кърджали сключва Споразумение с Български футболен съюз за изграждане и стопанисване на тренировъчен терен

Валери НЕДЯЛКОВ

На заседанието на 25 април общинските съветници в Кърджали трябва да дадат съгласието си за сключване на Споразумение за съвместна дейност между Българския футболен съюз и община Кърджали за изграждане и стопанисване на тренировъчен футболен терен. Във връзка с това Община Кърджали е постъпило искане от президента на Българския футболен съюз Георги Иванов. Споразумението ще бъде за изграждане и стопанисване на тренировъчен футболен терен с естествена тревна настилка с размери 100х65, с обща площ 6500 квадратни метра, разположен в имот общинска публична собственост.

Изграждането на футболния терен ще подобри условията за състезателна и тренировъчна дейност, както ще повиши и качеството на спортната подготовка по футбол на детския и ученическия спорт.

На кмета на общината Ерол Мюмюн ще бъде възложено да бъде сключено Споразумение за съвместна дейност с Български футболен съюз за изграждане и стопанисване на тренировъчен футболен терен.

Както е известно теренът се намира в парк „Простор“ в близост до стадион „Арена Арда“. Преди няколко месеца бяха отсечени дърветата в него.

Последвайте ни и във Facebook

 

 

 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *