В Кърджали се проведе регионален форум за добри педагогически практики Участваха учители, директори и родители от града и областта

Пенка ХРИСТОВА

На 26 март, сряда  в конферентна зала ,,Арпезос“ в  Кърджали се проведе първия регионален форум за споделяне на добри педагогически практики: ,,Създаване на инклузивна учебна среда в образователните институции“. Организатори бяха Регионален център за подкрепа на процеса на приобщаващото образование в Кърджали, МОН и РУО в Кърджали.

По време на форума директори, учители и родители имаха възможността да се запознаят с добри педагогически практики, проведени в образователни институции в града и областта. Презентаторите споделиха ценен опит, практически насоки за социална ангажираност и бъдещи възможности за обучение на деца със специални образователни потребности, деца-аутисти и деца със затруднения в обучението, както и прилагането на ,,SMART технологии“ като нови възможности за обучение и развитие на учениците.

Форумът предизвика голям интерес сред учителската общност. Залата бе препълнена, учители задаваха въпроси и се проведоха дискусии. Във фоайето пред залата бяха аранжирани: изложбата с картини ,,Под дъгата на Севи“ на първокласничката Севдинез Руслан от Кирково и изложбата на ресурсен учител Евгений Иванов от Кърджали – макети на храм-паметник ,,Шипка“, паметника на Васил Левски в Кърджали, ,,Дяволският мост“ край  Ардино и други. Гости на събитието са проф. Евгениева от СУ ,,Св. Климент Охридски“- , началникът на РУО в Кърджали  Ангелина Костова, старши експерт ,,Приобщаващо образование“ П. Чобанова, от Общинска администрация завеждащ дирекция ,,Хуманитарни дейности“ В. Бошняшка, директори на училища, специални педагози, ресурсни учители и родители.

Проф. Евгениева сподели: ,,Видях малките стъпки за големите дела. Новият свят използва нови хора, нови методи и похвати в работата си. На този форум има атмосфера, която си струва да бъде представена пред цяла България“. Директорът на РЦПППО в Кърджали М. Георгиева закри форума и сподели надеждите си тази инициатива да обединява учителската общност,  да стане традиция и продължи занапред през годините.

Последвайте ни и във Facebook

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *