Нов живот
Кърджалийци и гостите на града ще имат шанс да хванат „Роклята беглец“ на 26 февруари 2025 година. Ще им помагат актьорите София Бобчева, Елен Колева, Христо Терзиев и Цветан Николов. Театралното приключение е под режисурата на Владлен Александров. Автор на комедията е Щефан Фьогел, немски автор, който е популярен у нас напоследък и доста известен в Европа
Сценографията и костюмите са на Надя Василева-Ковачовска, а музиката – на Евгени Господинов. Пиесата е в превод на Владко Мурдаров.
„Роклята беглец“ е чуден разказ за любовта, освен това е блестяща комедия за проверка на чувствата на хората, които се обичат и търсят пътеката до щастието на младите.
Истинско ли е това щастие или лъжливо?! Не се учудвайте, че „Роклята беглец“ е съвсем криминално приключение в модерните технологии. Не булката, а роклята изчезва електронно! А преследването й води до спиращи дъха комични ситуации. „Роклята беглец“ е майсторски написан текст за театър.
Представлението в Кърджали е на 26 февруари от 19 часа на сцената на Дома на културата.
Последвайте ни и във Facebook