Арда U15 записа първа победа в първенството на Зона Пловдив Победиха връстниците си от Марица с 2:0

Нов живот

Младите таланти от школата на АРДА U15 се наложиха с 2:0 над връстниците си от Марица, в среща от 4-ти кръг на първенството Зона Пловдив.

Двубоят започна отлично за възпитаниците на Ерай Салиф, които откриха резултата след много точен удар на Божидар Николов в 10-ата минута. Малко след това при нова атака за АРДА малко недостигна отново Божидар да се разпише сред голмайсторите. Натискът на нашите играчи продължи и те създадоха още няколко положения пред вратата на гостите.

В 40-ата минута Нурай Юсеин намери с много точно и прецизно подаване Ефе Юсеин, който от границата на наказателното поле буквално разстреля вратаря на Марица, с което покачи резултата на 2:0.

През второто полувреме пловдивчани имаха възможност да отбележат гол, но удар на техен играч мина близо до
страничната греда. Футболистите на АРДА U15 отговориха с няколко положения, но да промяна на резултата не се стигна и така АРДА записа първа победа в първенството на Зона Пловдив.