Димитър Калчев от Кърджали и Димитър Механджийски станаха шампиони на България по плажен волейбол

• Получиха купата на Федерацията за 2024 година
  • При жените титлата отиде при Ева Петрова и Дарина Карипиди

Валентина ИВАНОВА

Димитър Калчев и Димитър Механджийски станаха шампиони на България по плажен волейбол за настоящия сезон 2024 при мъжете. Макар че не стигнаха финала на последния турнир в Бургас, двамата състезатели показаха, че са най-добрите, побеждавайки на всички предишни състезания – във Варна, Приморско и Бяла. Така те събраха необходимия брой точки, който ги изкачи на върха.

Димитър Калчев е родом от Кърджали, е състезател на «Монтана», който участва в първенството на страната по волейбол.

При жените титлата отиде при Ева Петрова и Дарина Карипиди. Държавните шампиони получиха своите Купи от председателя на комисията по плажен волейбол Милко Багдасаров, след приключване на последния турнир за сезона, който се проведе в Бургас.

Финалната надпреварата за сезона бе на кортовете на „Бургас Бийч Арена“, с участието на 16 отбора при мъжете и 12 отбора при жените. Победиха Стефан Въртигов и Антон Станчев и Десислава Николова и Ирена Мишонова.