22 населени места в Чернооченско ще имат ново улично осветление

 Исмет ИСМАИЛ

Община Черноочене инвестира в по-светло бъдеще със старта на мащабен проект за енергийна ефективност на уличното осветление.

Проектът, финансиран по Националния план за възстановяване и устойчивост (НПВУ), ще доведе до значителни подобрения в качеството на живот на жителите.

Благодарение на безвъзмездна финансова помощ, осигурена от Министерството на енергетиката, ще се инвестира 715 662,96 лева (включително европейско и национално съфинансиране) в модернизацията на уличното осветление. Договорът за финансиране е подписан през 2024 г. от кмета на Община Черноочене инж. Айджан Ахмед.

Основната цел е да осигурим по-добро и по-безопасно осветление за нашите съграждани през нощта, като същевременно намалим разходите за електроенергия и опазим околната среда, подчерта инж. Айджан Ахмед.

Проектът включва монтирането на 1519 нови, енергоефективни LED осветителни тела и изграждането на съвременна система за управление и мониторинг в 22 населени места. Предвидени са мерки като замяна на старите лампи с LED, инсталиране на автономни фотоволтаични лампи и внедряване на интелигентна система за контрол на осветлението.

Очакваните резултати са значително намаляване на консумацията на енергия, използване на възобновяеми енергийни източници и постигане на по-висока енергийна ефективност, което ще допринесе за по-чист въздух и по-високо качество на живот в общината.

Припомняме, че Община Черноочене вече разполага със собствена автовишка, която улеснява и ускори процеса на поддръжка на осветителна система.

Последвайте ни и във Facebook

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *