Лидерът на ДПС-НОВО НАЧАЛО Делян Пеевски коментира Кирил Петков и поискания му от прокуратурата имунитет: Държавата да не занимава с един наркоман. Да го пратят в комуна да се лекува! Жалка история!
„Наблюдавам едно голямо шоу! Изпитвам искрено съмнение към това, което се случи вчера. Да видим, ако си даде имунитета и това дело влезе в съда, може и да повярвам на действията на прокуратурата. Ако е рекламен трик за съживяване на една египетски мумии като Кики, който е наркозависим, както чухме и от Делян Добрев от ГЕРБ, препоръчвам с един наркоман да не се занимава цялата държава вече. Да го пращат в комуна да се лекува. Жалка история!“, заяви Пеевски пред медиите в парламента преди да влезе в пленарната зала.
Запитан как ще коментира заявката от страна на ГЕРБ техният лидер Бойко Борисов да е премиер, Пеевски отговори така:
„Това си е ангажимент на ГЕРБ, да си го правят!“
И добави: „Това, което ме учуди, че според националните телевизии арест на Горанов, Борисов и Арнаудова не е имало, а това е една илюзия. Разбрахме от всички говорители по студиата, че е било нормално премиер да арестува, който си пожелае и лидера на опозицията. Това запомнете – днес ви го казвам, на 10 декември 2024 г., ако вие, колеги, не вземете отношение, че е нормално един премиер да арестува български граждани, ще се случи нещо чудовищно в България, ако се отвори това да смята който и да е български премиер, че може да арестува!“
Групата на ДПС ще отиде при Радев, аз няма да отида, каза още той, отговаряйки на въпроса ще отиде ли на консултациите при президента.
„Защото така смятам – че аз няма да отида. Аз имам право като лидер на ДПС да ходя, където искам. Когато не искам да ходя някъде, няма да ходя. Аз имам уважение към институцията президент и затова групата на ДПС ще бъде там“, каза още Делян Пеевски.
Epicenter,bg
Иди при Ахмед Доган да му искаш прошка, да целуваш ръка.
Този наистина се е самозабравил! След като няма никакъв бизнес е интересно откъде са му парите. Гешев или Сарафов сигурно знаят – все пак си е техен човек. Беше поотслабнал в немилост, но сега пак стана 200 кг и продължава с вълчия си апетит да поглъща цялата държава. Но… виновните сме ние, че го търпим. Търпим него, търпим Борисов, търпяхме Гешев, сега търпим Чолаков, Сарафов и цялата тази утайка.