Айлин Антонова от Арда бокс спечели злато на Държавното лично отборно първенство Джан Валентинов е пети при младежите

Валентина ИВАНОВА

Само с двама състезатели участва „Арда бокс“ във втория кръг на Държавното лично отборно първенство за младежи и девойки, което се проведе в Плевен. Но и двамата спечелиха медали, въпреки голямата конкуренция сред участващите 160 боксьори от 40 клуба. Айлин Антонова победи в своята категория 63 кг при девойките, а Джан Валентинов Живков на 63,5 кг се нареди на пето място.

На ринга в Плевен се качиха най-добрите състезатели при 15 и 18-годишните девойки, както и при 18-годишните младежи.

Шампионатът продължава от 17 до 22 септември. Двубоите ще определят крайното класиране в отборното първенство за тази година.

Подготовката и участието на състезателите от «Арда бокс» среща постоянно внимание и подкрепа от генералния спонсор на клуба – инж. Кяшиф Кяшиф.