Арда U16 продъжава с победите в Елитната група

Отборът на АРДА U16 продължава силното си представяне в Елитната група до 16г. В среща от 6-ти кръг на първенството младите ни таланти се наложиха трудно 1:0 над Пирин Благоевград U16 .

През първата част нямаше много ситуации за гол, като най-чистото положение се откри пред Радослав Коев, който след центриране от фланга насочи топката технично към
близката греда, но вратаря на Пирин прояви страхотен рефлекс.

След почивката нашите играчи вдигнаха темпото и търсиха по-настоятелно попадението, като отлични възможности имаше пред Стелиан Белчев, Радослав Коев и Беркай Осман. Голът за отбора на АРДА U16 падна в 89-ата минута, когато след дълъг диагонален пас от Мартин Узунов, Мерт Мустафа овладя топката в наказателното поле и стреля, но вратарят на гостите изби. Мартин Мусабашев се оказа на точното място в точното време и
отбеляза победния гол. Отборът на АРДА U16 демонстрира отлично представяне от началото на сезона и заедно със Септември е на второ място с по най-малко допуснати голове с 3 като едното попадение автогол и едно от дузпа. В следващия кръг нашият отбор гостува на шампиона Лудогорец, а срещата е на 21 септември от 12:30.