Кърджалиецът Димитър Калчев и Димитър Механджийски стъпиха отново на върха в Турция в надпревара по плажен волейбол Те спечелиха бронзови медали на престижния турнир в Истанбул

Републиканските шампиони по плажен волейбол Димитър Калчев и Димитър Механджийски спечелиха бронзовите медали на турнира от националната верига на Турция „Биодерма Про Бийч Тур Кадъкьой Каламъш“ в Истанбул.

„Лъвовете“ надиграха Мурат Гигиноолу и Али Джебеджи с 2:0 (21:11, 21:17) в двубоя за третото място на надпреварата в мегаполиса.

Юсуф Йоздемир и Батухан Куру пък се наложиха над Хасан Мермер и Саджит Курт с 2:1 (16:21, 21:19, 15:12) в големия финал.

Калчев и Механджийски записаха пет победи и две загуби по време на четиридневния турнир.

„Топ организация, условията бяха чудесни. Благодарим на Ярив Лернер за възможността да участваме на турнира“, каза Димитър Калчев пред BGvolleyball.com.

Източник: BGvolleyball