Айдън Камбер спечели шахматния турнир, организиран за Международната среща на момчилградчани Анъл Фънгърлиев от Кърджали и Кямуран Билял от Крумовград заеха второ и трето място

Нов живот

Близо 30 състезатели се включиха в турнира по шахмат, организиран в рамките на 15-ата Международна среща на момчилградчани „Момчилград винаги в сърцето ми!“.

Първите три места заеха Айдън Камбер от Момчилград, Анъл Фънгърлиев от Кърджали и Кямуран Билял от Крумовград. Победителите бяха наградени от кмета на Община Момчилград Илкнур Кязим.

За първи път в област Кърджали партии от шахматните срещи се излъчиха на видео стена в залата, както и се предаваха на живо в интернет.

Турнирът в Момчилград се проведе по швейцарска система в 7 кръга с контрола 15+10, като на първите дъски играят най-силните играчи.