С голове на Чилингиров и Осман Арда U16 се наложи над Хебър Лятната подготовка продължава с приятелски срещу пловдивски отбори

Нов живот

Отборът на «Арда» набор 2009 г. започна успешно подготовката си за новия сезон. Тимът през този сезон ще участва в Елитната група на България до 16 години. Това стана след изключително силното представяне на набор 2008 година, който за първи път успя да запази мястото на отбора в Елитна група през миналото първенство.

Тимът на родените 2009 г. води активна подготовка и стартира успешно приятелските си мачове след победа с 3:1 над връстниците си от «Хебър» U16. Нашите изиграха силно първо полувреме
като Николай Чилингиров откри още в началните минути на двубоя, с хубав удар с левия крак, а до края на първата част капитанът Беркай Осман добави нови два гола към актива на «Арда». Тимът на «Хебър» U16 върна един гол в средата на второто полувреме. Мачът се игра при отлични условия на стадиона в Златоград, където отборът на «Хебър» е на подготовка.

За «Арда» предстоят контроли с отборите на ФА «Пловдив 2015», «Ботев»-Пловдив и «Локомотив»-Пловдив.