Пънар Мехмед от Арда бокс си осигури сребро на държавното първенство, днес излиза за злато Ергюнал Сабри играе полуфинал при мъжете

• Хасине Ерджан в същата категория 46 кг остана с бронзово отличие

Валентина ИВАНОВА

В Плевен продължават двубоите от Държавния личен шампионат по бокс за мъже, жени и девойки до 15 години.

В четвъртък Пънар Мехмед от «Арда бокс» победи в полуфиналната среща в кат. 46 кг, което й гарантира сребърен медал. Тя се наложи убедително с 5:0 съдийски гласа над противничката си Емануела Даниелова от «Спарта» – Монтана, като след нокдаун я отказа още в първия рунд.

Днес е решаващият финален двубой. На ринга срещу кърджалийката застава Валя Дончева от «Мизия».

Хасине Ерджан в същата категория загуби двубоя си с Валя Дончева от «Мизия» и остана трета.

Бронзовият медалист от последното европейско първенство Ергюнал Сабри-Оги излиза днес на полуфинал в категория 51 кг. Негов противник е Мартин Алексиев от «Мания»-Велико Търново.

„Арда бокс“ вече има в актива си от състезанието един златен медал, спечелен от Айлин Антонова в кат. 57 кг.

Шампионатът приключва на 7 юли.

Състезателите и треньорите на «Арда бокс» изказват благодарност на спонсора на клуба инж. Кяшиф Кяшиф, чиято подкрепа е решаваща в подготовката и представянето на състезателите.