Детският футболен отбор на „Юнак“ спечели бронзови медали на юбилеен турнир в Златоград

Гюнер ШЮКРИ

Отборът на ФК „Юнак“ – Ардино по Футбол 7 се класира на трето място в 10-ият юбилеен детски футболен турнир „Champion Of Champions 2024“ (Шампион на шампионите 2024) в Златоград. В спор за бронзовите медали малките юнаци победиха силния състав на ДФК „Войводите“ от Панагюрище с 2:1. Юнаците поведоха в средата на първото полувреме с гол на Фахри Демир Даглъ. През втората част отборът на „Войводите“ изравни резултата с гол на Пламен Начев. Победният гол за „Юнак“ реализира Хакан Джила в края на мача. Шампион стана тимът на ФК „Кърджали“, а на второ място се класира отборът на „Розова долина“ от Казанлък. В надпреварата участваха осем отбора, които бяха разпределени в две групи по 4 отбора. Това съобщи председателят на УС на ФК „Юнак“ Метин Мустафов. Поздравявам младите футболисти. Истински юначета, играха, бореха се и показаха воля за победа. Заслужена награда. Това е само началото. Силно вярваме, че идните поколения ще стават все по-добри и по-добри, заяви Метин Мустафов. Той изказва искрените си благодарности към ръководството на община Ардино в лицето на кмета Изет Шабан за подкрепата за развитието на спорта сред децата и подрастващите.

ФК „Юнак“ игра в състав: Баяр Юзеиров, Борис Иванов, Бурак Сюлейман, Димитър Гавраилов, Метин Солак, Хакан Джила, Кристиян Капсъзов (кап.), Ефе Хаджъоглу, Дейвид Маринов, Ерен Кочев, Арас Джебеджи, Кристиян Бояджиев, Фахри Демир Даглъ, Енес О