Два златни и два сребъри медала спечелиха момчилградските щангистки на държавното първенство 450 тежкоатлети от 20 клуба се състезават в Русе до 30 юни

Нов живот

Два златни и два сребърни медала завоюваха щангистките на Спортен клуб „Наим Сюлейманоглу“ от Държавното лично първенство по вдигане на тежести, който се провежда до 30 юни в Русе. Състезанието се организира за трета поредна година и в него се включиха близо 450 тежкоатлети от 20 клуба във всички възрастови групи.

В категория до 49 килограма първото място спечели Елена Георгиева. Тя се състезава при момичета до 13 години. Съотборничката й Анифе Бехчет стана шампион при девойки до 20 години, в категория +81 килограма. Айше Мехмедова се отличи със сребърен медал при девойки до 20 години, категория до 76 килограма. В категория до 64 килограма при кадетките до 15 години със сребро се отличи Седеф Халибрям.