Арда победи Янтра в контрола

Футболистите на АРДА записаха успех с 2:0 над Янтра, в първата си лятна контрола под ръководството на Александър Тунчев. Срещата се игра на стадиона в с. Тулово. Нашите играчи започнаха доста активно мача и още в 10-ата минута резултатът бе открит. След едно изпълнение на ъглов удар Чинонсо Офор засече топката с глва, стражът на Янтра изби, но Джелал Хюсеинов се възползва от добрата позиция и откри резултата. До края на първото полувреме Сарп Полат имаше възможност да вкара, но вратарят на
Янтра успя да парира удара му.

След почивката и двамата треньори направиха промени, като в игра се появиха всички налични футболисти. В 49-ата минута Тонислав Йорданов имаше възможност да покачи, но Василев спаси. В 57-ата минута Васил
Василев от Янтра шутира в наказателното поле, но топката срещна напречната греда. В 80-ата минута Тонислав Йорданов получи топката от дясно и много точно я насочи към вратата, с което покачи резултата на 2:0 Той обаче остана непроменен до края на мача, въпреки опита на Йорданов да вкара с ефектна странична ножица. Следващата проверка на АРДА е на 3 юли срещу тима на Струмска слава.