Пожарникари от Кърджали заеха второ място в национално състезание във Варна В дисциплината „Бойно разгръщане от мотопомпа“ постигнаха резултат от 27,95 секунди.

Нов живот

Отборът на РДПБЗН-Кърджали се класира на второ място в дисциплината „Бойно разгръщане от мотопомпа“ на Републикански преглед по пожароприложен спорт, който ес провежда във Варна от 28 до 31 май. Победител е отборът на РДПБЗН-Плевен с резултат 27,39 секунди. Трети са състезателите на РДПБЗН-Враца с резултат 28,56 секунди.

На прегледа състезателите мерят сили в четири дисциплини – „Изкачване с щурмова стълба“, „100-метрова пътека с препятствия“, „Бойно разгръщане от мотопомпа“ и „Пожарна щафета 4х100 метра“.