/> След „Не така с културата“ и община Кърджали изпрати списък с наградените на 24 май | Нов живот

След „Не така с културата“ и община Кърджали изпрати списък с наградените на 24 май

Днес на редакционния имейл адрес на „Нов живот“ бе получен списък с имената на наградените ученици, преподаватели и дейци на културата по случай 24 май от община Кърджали. Това се случва седмица след връчването на наградите и два дни след публикацията „Не така с културата“ във в. „Нов живот“.

Списъкът обаче още не е публикуван на сайта на общината, където отдавна трябваше да бъде и където е най-подходящото му място.

Повтаряме своята позиция – обявяваме се не против наградите, а против непрозрачния начин на номиниране без критерии, правила и жури. Нашите ученици, учители, директори и дейци на културата не заслужават това.

Наградени – 24 май 2012г. – ученици , преподаватели, директори, културни дейци

Първа възрастова група І-ІV клас

1. Найме Бейджан Емин – ученичка от ІV клас в СОУ ”Йордан Йовков”- – гр.Кърджали- класирана на :

  • първо място на Национален фотоконкурс „Греят ли усмивки на детските лица”

  • второ място Национален конкурс “Почитам родителите си”

2.Доан Ниязи Шакир – ученик от ІV клас в СОУ”Отец Паисий” класиран на :

  • Първата национална олимпиада „Знам и мога” гр.Враца;

  • призови места на Математическото Кенгуру

3.Мария Александрова Александрова- ученичка от ІІ клас в СОУ „П.Р.Славейков” класира на :

  • Първо място на състезанието „Математическо кенкуру”

  • Първо място на състезанието „Лингвистично кенкуру”

  • Първо място на състезанието по български език и литература „ Любословие”

  • Първо място на математически турнир „Иван Салабашев”

  • Първо място на състезанието на състезанието на Съюза на българските начални учители: „Аз и буквите”, „Аз и числата”, „Аз общувам с Европа”

 4.Габриела Ивайлова Михайлова – от школата по изобразително изкуство към ОДК Първо място в Пети национален конкурс за детска рисунка „Наследниците на Дечко Узунов”;

5. Ради Мирославов Митрев – ученик от ІІІ клас СОУ”Св.Климент Охридски” класиран на :

  • Първо място на областно състезание по математика, организирано от сдружение на математиците в област Кърджали

 Първо място за рисунка в конкурс „Чудото на Коледа” организирано от сдружение „Чисти сърца” към храм „В.Смоленски” гр. Смолян

  • Максимален брой точки от Национално финално състезание, организирано от съюза на началните учители в България

Втора възрастова група V-VІІ клас

1. Сезай Сезгин Бекир – ученик от V клас в СОУ ”Йордан Йовков”- – гр.Кърджали класиран на:

  • Първо място в училищното Spelling Bee състезание
  • Втора награда „Ако можеха да говорят”

  • Трета награда в Национален конкурс изложба

  • Призови места на: Национално състезание по български език;
  • Национален конкурс „Моята приказка за доброто” с „Трите жълтици и Гъливер- добродушния просяк” публикувано във в. „Новият Пулс”;
  • Регионален кръг на Национално състезание Spelling Bee;
  • ХV Национален конкурс „Любовта в нас „ за литературно творчество , организиран от МОМН в гр. Варна

2. Мустафа Юзкан Фаик– ученик от V клас в ОУ”Св.св.Кирил и Методий” с. Стремци, класиран на:

  • Републикански шампион по борба

  • Златен медал и купа за най- престижен състезател за участие в „Държавно лично първенство за деца

  • Златен медал отборно

  • Сребърен медал от републиканско първенство

  • Отличен ученик

3. Павел Светозаров Сарлов– ученик от V клас в СОУ”Вл.Д.Майстора”- – гр.Кърджали, класиран на :

  • Първо място на Математическо състезание „Европейско кенгуру” – 2012г.

  • Отлично представяне на Математически турнир „Иван Салабашев”

  • Престижно място на регионален кръг на олимпиадата по български език и литература

Ученик от осми клас:

1.Георги Марков Базлянков – ученик от VІІІ клас ГПЧЕ „Христо Ботев” гр.Кърджали-

  • Първо място на Европейско” Математическо Кенкуру”

  • Първо място и златен медал на Национално състезание между езиковите гимназии

  • Първо място на Областен кръг на олимпиадата по математика

  • Трето място на Областен кръг на „Лингвистично кенкуру”

Трета възрастова група ІХ-ХІІклас

1.Димитър Стефанов Димитров- ученик от Х клас в ГПЧЕ”Христо Ботев” гр. Кърджали класиран на :

  • Първо място в Национална олимпиада по немски език, организирана от Консултанския отдел към Посолството на Германия

  • За изследователската си дейност в областта на дизайна печели едномесечна стипендия в летен езиков курс в Германия

  • Второ място на Областен кръг на математическо състезание „Европейско кенгуру”

  • Второ място на Областен Математически турнир

2.Николай Георгиев Николов – ученик от Х клас от СОУ ”П.Р.Славейков” гр.Кърджали – класирана на:

  • първо място на Областна олимпиада по География и икономика

  • първо място на Областна олимпиада по История и цивилизация

  • Един от тримата участници в Националния отбор по География и икономика в България

  • Седми на Международна олимпиада по География и икономика в Сан Франциско

  • Дванадесети в света на Международно състезание по География в Делхи , Индия

3.Георги Тодоров Доброшинов – ученик от ХІІ- клас в СОУ ”Отец Паисий” гр.Кърджали – класиран на:

  • първо място на областен кръг на олимпиада по ИТ;

  • класиран с филм „Земя българска” на Фестивала на детско медийно изкуство „Арлекин”;

  • класиран в топ десет и приет за студент в състезанието „Аз мога – тук и сега” по ИТ и визуални изкуства гр. Девин; взел участие в международната програма Euroscola на ЕС,
  • посетил Европейския парламент в Страсбург ;

  • член на Младежкия парламент към ОДК и оператор на младежката телевизия;

  • член на Българското дружество за защита на птиците

Ученическото театрално студио към ОУ”Св.Св.Кирил и Методий” гр. Кърджали спечелило първо място в 12 Национален фестивал на детското театрално творчество на руски език в гр. София с ръководител Николина Георгиева Делчева- старши начален учител.

Награда едногодишна стипендия на Община Кърджали за абитуриент

 1.Емилия Адрианова Минчева – ученичка от СОУ”П.Р.Славейков”

  • Три поредни години е победител в Областния кръг на олимпиадата по Български език и литература

  • Първо място на конкурс за есе „Език свещен на моите деди”, „Времето е с нас и ние сме с времето”, „Нужен си ни и днес Апостоле”

  • Второ място на Национално многоезично състезание „Английски език –Испански език”

  • Първо място на Национално състезание по природни науки и екология с проект”Звездна карта”

  • Редица публикации във в.”Новият пулс”, „Стандарт” и „13 века България”

  • Главен редактор на училищния вестник

  • Приета е в британски университет , специалност „Журналистика”

2.Радослав Валентинов Петков – ученик от СОУ”Отец Паисий”

  • Призово място в VIII Национално състезание по природни науки и екология 2009 година в гр. Ямбол, завършил с резултат 5 50и приет в Химикотехнологичен и Металургичен Университет – София, все още като ученик в 10 клас.

  • Класирал се на първо място на областен кръг на олимпиадата по биология в област Кърджали
  • Класирал се на второ място на Европейско математическо състезание „Кенгуру” България през 2004,2005,2006г.

  • Участие в Х-то Национално състезание по природни науки и екология 2011година,в град Смолян, завършил с резултат 5 50 и е приет във ВУЗ;
  • През учебната 2010-2011г. участвал в създаването на игрално – публицистичен късометражен филм „Изход” , посветен на проблемите, свързани с насилието и агресията. Взел участие в заснемането, обработката и актьорската игра. Филмът е използван като информационен материал в мероприятията на РИОКОЗ – гр. Кърджали, свързани с агресията и насилието.

  • Взел участие в международната програма Euroscola на ЕС, посетил Европейския парламент в Страсбург, дебатирал и разисквал проблемите, поставени на форума.
  • 2011година практикувал професията на планинския водач – водил група холандски туристи в района на гр. Кърджали и Източните Родопи;

  • Взел участие в „Животновъдно изложение на редки местни породи Маджарово” на 27.11.2010г. и получил грамота.

  • Член на Българското дружество за защита на птиците от 2010 година. Във връзка с тази дейност получава Сертификат за участие в Образователния природозащитен лагер „Картали” през месец май 2011 година. Участие в 4 природозащитни бригади на територията на град Маджарово за периода 2010-2012 година.Участвал в акциите по проект „Бъдеще за чаплите” през периода 2008-2009г.: мониторинг, почистване, залесяване, поставяне на информационни табели.
    Участвал в акциите по проект: „Новото тракийско злато” с обучения по планинско ориентиране, екстремен туризъм, въведение в професията на планинския водач, почиствания, провеждане на анкета, построяване на адаптационна ограда с цел реинтродуциране на тарпан (див кон), поставяне на туристическа маркировка за вело и пешеходен туризъм.

3.Александър Костадинов Костов – ГПЧЕ” Христо Ботев”

  • Четири поредни години с призови места в Областен математически турнир

  • Трето място на Лингвистично кенгуру

  • Второ място на Национално състезание по математика

  • Участие в проект „С грижа за всеки ученик”

  • 2009г. приет за студент в ПУ”Паисий Хилендарски” от Девети областен математически турнир

  • Второ място на Лингвистично кенгуру – немски език;
  • Второ място на Олимпиада по английски език и Олимпиада по английски език от Кеймбридж училищата

  • За втори път приет за студент в ПУ”П.Хилендарски” от Десети областен математически турнир 2010г.

  • Участие в Конкурс „Моят малък красив европейски проект”- получил номинация двудневно посещение на Европейския парламент в Брюксел

  • Успешно положен изпит за придобиване на немска езикова диплома DSDII – C1 с доживотна давност

 Учители предучилищна степен :

1.Росица Валентинова Колева – учител по музика

2.Калина Николова Ирикева – учител в ОДГ”Дъга”

3. Татяна Янчева Милушева – учител в ЦДГ”Снежанка” с. Енчец

4.Олга Кирилова Карабашева – учител в ОДЗ”Ян Бибиян”

5. Учителите от колектива на ЦДГ”Чайка” гр. Кърджали

Учители начален етап на образование :

1. Радмила Делчева Илиева – старши учител в СОУ”Отец Паисий”

2.Йорданка Делчава Раева – старши учител в ОУ”Св.св.Кирил и Методий” с. Стремци

3.Николина Трошанова Трошанова – старши учител ПВ в ОУ”Св.св.Кирил и Методий” гр.Кърджали

4.Людмила Станчева Чаушева – старши учител в СОУ”Йордан Йовков” гр.Кърджали

5.Невин Мустафа Камбер – старши учител в ОУ „Христо Ботев” с. Миладиново

Учители прогимназиален етап:

1. Румяна Тодорова Карачомакова – старши учител ОУ”Св.св.Кирил и Методий” с.Глухар

2.Стоил Иванов Янев – старши учител по Български език и литература в ОУ”Иван Вазов”с. Костино

3.Мария Иванова Гьошева – старши учител в СОУ”Отец Паисий”гр.Кърджали

4.Таня Петкова Петкова – старши учител по физика и астрономия в СОУ”Йордан Йовков” гр.Кърджали

Гимназиален етап на образование:

1. Мариана Живкова Аврамова – старши учител по немски език учител в ГПЧЕ”Христо Ботев”гр. Кърджали

2.Роса Димитрова Николова – главен учител БЕЛ в СОУ”Климент Охридски” гр. Кърджали

Възпитатели в КУО „Родопи” гр. Кърджали

1.Богалина Рангелова Багдасарова- главен възпитател в КУО” Родопи” гр. Кърджали

Обединен детски комплекс

1.Севинч Юмерова Еминова – старши учител и ръководител на Школата по изобразително изкуство „Палитра” в Обединен детски комплекс гр.Кърджали

Директори на ЦДГ и училища

1. Маргарита Димитрова Спирова – директор на ЦДГ”Баба Тонка” гр. Кърджали

2. Силвия Владимирова Петрунова – директор ОДЗ”Детелина“ гр. Кърджали

3. Ангел Георгиев Спасов – директор на СОУ”Владимир Димитров Майстора”

4. Людмила Иванова Желева – директор на ОУ”Васил Левски” гр. Кърджали

5.Байрям Сейдали Юсеин – директор на ОУ”Христо Ботев”с. Миладиново

6. Величка Димитрова Божинова – директор на ОДЗ”Максим Горки” гр. Кърджали

Културни дейци

  1. Русалина Майналовска – актриса от ДКТ”Димитър Димов”

  2. Кичка Георгиева Симеонова – чертожник в РИМ

  3. Ваня Георгиева Петкова – художник

  4. Сийка Ангелова Маргаритова– библиотекар в РБ „Н.Й.Вапцаров”

  5. Ангел Чавдаров– ръководител на оперетния театър при ОЦКМД

  6. Кирилка Люшнарова– читалищен секретар НЧ”Гео Милев-1962”в гр.Кърджали кв. Прилепци

  7. Даниела Ташкова– журналист от вестник Арда-нюз

  8. Петър Бакалов- кореспондент на БТА

  9. Роза Димова –Радио „Кърджали” и вестник „Стандарт”

  10. Радост Николаева –председател на АРТ движение „Кръг”

За дългогодишен принос в културния живот на общината да се награди с плакет и грамота Музикално танцов ансамбъл към ОЦКМД – Кърджали с главен художествен ръководител – Васил Василев

Вашият коментар

Вашият email адрес няма да бъде публикуван

Можете да използвате тези HTML тагове и атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

„Нов живот” не носи отговорност за мненията, изказани в сайта. Не се позволява публикуването на явна или скрита реклама. „Нов живот” си запазва правото да заличава коментари, които сметне за некоректни или ненужни. Ако имате въпроси, пишете на имейл адреса на редакцията novjivotreklama@gmail.com